top of page
ALPAKA

ALPAKI 
CORAZON

Zapraszamy przez cały rok!

ALPAKA ZDJĘCIA

NAS

Od pewnego czasu myśleliśmy o tym, żeby zmienić coś w naszym życiu. Agata, coraz częściej myślała o swoim wcześniejszym zawodzie. Z wykształcenia jest psychologiem. Marzenna za chwilę przechodzi na emeryturę. Najlepszy moment na podjęcie nowych wyzwań. Skąd alpaki?  -  chyba zupełnie przypadkowo. Podczas jednej z podróży Agata z Jarkiem trafili na hodowlę przedziwnych zwierząt. Puchatych, z długimi szyjami, olbrzymimi, bystrymi oczami i pyszczkami podobnymi do pyszczków wielbłądów. Były urocze. Zaczęliśmy szukać informacji na ich temat i im więcej o nich się dowiadywaliśmy, tym bardziej podbijały nam serca. Odwiedziliśmy kilka hodowli, gdzie bezpośrednio mogliśmy poobserwować te zwierzęta i wpływ jaki wywoływały na otoczenie. Ich łagodność, zupełny brak agresji, inteligencja i to coś bliżej nieokreślone wyzwala pozytywne emocje, budzi radość, uspokaja. I tak decyzja zapadła, to jest to, czego szukaliśmy. W krótkim czasie trafili do nas alpaki Alek i Lucek. I mamy nadzieję, że wspólnie z naszymi podopiecznymi wywołamy uśmiech, radość, pozytywne emocje u dzieci i u osób starszych.

NASZE ALPAKI

ALPAKA

ALEK

Urodzony listopad 2016 r. w Polsce - matka Aika, ojciec Henio.


Wyglądem i chodem przypomina małego, uroczego wielbłąda. Ma prześliczne, ogromne oczy otoczone wspaniałymi rzęsami.

Kolor - ciemny beż.

Alek to przewidujący myśliciel, ostrożny i uważnie obserwujący otoczenie, ale to on właśnie podejmuje ważne decyzje.

LUCEK

Urodzony wrzesień 2016 r. w Polsce - matka Llanten, ojciec Henio.


Ma urodę klasycznej alpaki, piękną figurę i postawę. Jego futro - fachowo runo - przypomina jedwabisty puchaty dywan.

Kolor- ciemny brąz.


Lucek jest odważny, otwarty na świat i ciekawski, żyje tu i teraz, całkowicie pochłonięty chrupaniem marchewki lub buraka.

ALPAKA
ALPAKA

HUGO

Hugo urodził się 17.08.2017 matka Hera, ojciec Henio.

 

Jest pięknego koloru grey. I ma bardzo zdecydowany charakter, już na wstępie usiłował pokazać Alkowi i Luckowi, kto tu rządzi.

Jak to prawdziwy nastolatek.

MISIACZEK

Misiaczek urodził się 14.11.2017 –

matka Arabela, ojciec Henio.

 

Jest ciemno brązowy i ma uroczy, biały pyszczek. Sama słodycz, taka jeszcze mała gapa. Bardzo trzyma się swoich starszych braci, szczególnie Huga, z którym odbył tę pierwszą w swoim życiu podróż.

ALPAKA

ALEK i LUCEK przybyli do Łomianek 26 maja 2017 r


Alek i Lucek -alpaki, roczne samce rasy Huacaya (jest jeszcze jedna rasa suri), zwierzęta z rodziny wielbłądowatych, łacińska nazwa vicunia pacos, hodowane od tysięcy lat w Ameryce Południowej głównie ze względu na fantastyczną wełnę, która w naturze występuje w 22 kolorach.

 

Alpaki, zwierzęta wrażliwe, empatyczne i ciekawe otaczającego świata.

 

Hugo i Arik, zwany przez nas Misiaczkiem, dołączyli do nas w Maju 2018r.

bottom of page